A Föld felépülése után a légkörképződés elérte a megfelelő sűrűséget, a légkört alkotó atomok, mozdulatlan állapotban nyugodtak a mágneses erőfonalakon. A növények evolúciós folyamata az idők teltével az egész Földet növényvilággal látta el. A Nap égetőereje, sokszor lángra lobbantotta az erdőket, füves pusztaságokat, és a Föld kérgét is égette. A bezöldülést követő száz év leforgása alatt olyan mennyiségű pozitív energia szabadult fel, mivel az égő anyagok elektronjai megnövekedett energia szintjüket átadták a fotonjaiknak, amelyek kisugározódtak, a folyamat eredményeként pedig egyre több szabad elektron is bekerült a légkörbe. Mivel a mágnes fonalak elektronjai is átvették a megnövekedett energia szintet, ezek fotonjai is kisugároztak, egyre több szabad elektron került a légkörbe. A pozitív energia többletet a megnövelt energiájú elektronok hordozták és indították be a Földet körbeölelő nagy légköri áramlást. A mágneses egyensúly állapotának fenntartása a légkörre is érvényes, ezért a megnövelt energia szintű elektronok addig áramlanak a kisebb energia szintű elektronok felé, amíg azonos energia szintre nem kerülnek. De mivel a pozitív energia többlet állandóan keletkezik, ezért a körforgás folyamatos és állandó.
A kisebb légköri képződmények közül a legnagyobbak a ciklonok. A Föld egy nagyobb területének, temérdek, megnövekedett energia szintű szabad elektronjai indítják el a függőleges áramlatot. A legmagasabb energia szintű elektronok a felszíni részen foglalnak helyet, és felgyorsult ütemű jobbra pörgésükkel fokozatosan felfelé emelkednek. A nagyobb energia szintű a nagyobb mágneses vonzása következtében, magával ragadja, illetve magához vonzza a kisebb energia szinten pörgő elektronokat, és fokozatosan, egyre gyorsuló ütemben forogva, a környezet összes elektronját ilyenformán egybegyűjtve, egyszerre elindulva a mágneses egyensúly fenntartására törekedve, a kisebb energia szintű hely felé. A vándorlás addig tart, amíg az energia szintje az eredetire süllyed, tehát kiegyenlítődik a normál szinten lévő légtömegekkel.
A tornádók is hasonló elvet követnek, de jóval magasabb energia szinten lévő és kevesebb elektron mennyiség emelkedik felfelé. A magas energia szint miatt a pörgésük sokkal gyorsabb, a kevesebb mennyiség miatt kisebb területre korlátozódik a mozgásuk, a nagy energia felhasználásuk miatt gyorsabban visszaesnek az elektronok eredeti energia szintjükre.
A Föld belsejébe bekerült elhalt páfrányfenyők és állati tetemek korhadása és rothadása eredményeként keletkezett szén, kőolaj és földgáz megnövelte a Föld tömegét. Ezeket az anyagokat alkotó atomok képződésük során mágnes fonalakat fejlesztettek a Nap felé, összeköttetésbe lépve a Nappal. Elégetésük után, a maradék gázatomjaik, ezekbe a szálakba maradnak bevonzódva. Ezek a gázok okozzák az üvegházhatást, nemcsak a széndioxid. Az üvegházhatást megszüntetni, csak egyetlen módon lehetséges, ha az összest kibányásszák és bonamidból készült tárolókba felhalmozzák. A bonamid nagyon gyengén mágneses anyag, a mágnes fonalas kapcsolatot elválasztja a Naptól, ezért a mágnes fonalak elvonzódnak más naprendszer bolygójához és beleolvadnak az ott létesült fonalakba, a gáz atomok pedig elillannak.