HTML

Univerzum

Az Univerzum keletkezésének egy teljesen új, a kvantum elmélet felhasználásával, mindent megmagyarázó, racionális világkeletkezési elmélet.

Friss topikok

Linkblog

Az idő állandósága

2011.08.10. 14:53 Synux

Az Univerzum bolygói tengely körüli forgásukat nagyon különböző sebességeken végzik.

A nagyobb sebesség több mágneses erőfonal képződését indukálja, amelyeknek arányosan megnövekszik a mágneses vonzó képessége, ezért az óra mutatóra is nagyobb vonzást gyakorolnak, lassul a mutató mozgása, a mutatónak a nagyobb mágnesességet kell leküzdenie. Gyengébb mágneses vonzás mellett, azaz, egy tengely körüli forgását lassabban végző bolygón, kevesebb mágneses erőfonál generálódik, gyengébb mágnesességet kell legyőzni a mutatónak, ezért gyorsul az óra mutatójának járása. Ezért van az, hogy egy feltételezetten fénysebességen haladó űrhajóban látszólag lassabban telne az idő, mivel az óra kevesebbet mutatna, mint a Földön eltelt idő. Ha képzeletben, felülről globálisan szemügyre vennénk az Univerzumot, azt tapasztalhatnánk, hogy a bolygók össze –vissza sebességeken forognak, és végzik napjuk körüli keringéseiket. Azonban rögtön megértjük, hogy a planéták mozgásaitól függetlenül az egész Univerzumban egyformán telik az idő.

Az óra mutatóknak ezt, a csalfa mozgását, egy tökéletesen zárt, gömbalakzatba rejtett atomórával küszöbölhetjük ki. A mostani atomóra, amit a nyugati hosszúság nulla fokánál Greenwichnél alkalmaznak ugyanis pontatlan. Az atomóra közepébe helyezett mágnesvasérc atomot, nem a gravitáció mozgatja. A mágnesvasérc mágnes szálai forgatják az atomóra tengelyét, magukkal vonszolva, szinkronban a Föld képzeletbeli tengelyének forgásával.

Mivel a Föld gömbalakjának forgását követi a mágnesvasérc atom forgása, csakis egy gömbüregbe helyezett atom képes pontosan úgy haladni, ahogyan azt a vezérlő Föld perdülete diktálja. A mostani, egy gömb szeletének felel meg.

A belső szerkezet helyét biztosító gömbüreget húsz cm keresztmetszetű vörös márványban kell kialakítani, úgy hogy két fél gömbbe vájjuk, és a felső részén még, két fél – fél cm –es és öt cm hosszú, két fél kampóformát kell kialakítani, amelyeket ha összeillesztünk, egy egész, tökéletes kampó alak formáját képezi.. Ezután az összeragasztás kétkomponensű szilikon ragasztóval történjen. A vörös márvány a legsűrűbb gyengén mágneses anyag. Az összeragasztást követően kettészelt két cm keresztmetszetű, pontosan a vörös márvány gömbre idomuló bonamid gömbfelületeket ragasztunk szilikon ragasztóval, légmentesen, az elmetszés iránya a márvány felezési vonalának ellentétes oldalára essen. A bonamid metszési vonalát még olvasztott PVC – el is kiöntjük. Ezután az egészet két mm vastagon bekenjük olvasztott PVC –el.

A felfüggesztése egy tíz méter magas márgából készült állványzaton történjen, egy cm vastag és húsz cm hosszú hajtinccsel. Az akasztó kampó is vörös márványból készüljön.

Az óra idő beosztásait - óra, perc, másodperc, milli secundum, mikro secundum - a gömbfelület mindkét oldalán célszerű jelölni, a pontosság ellenőrzésének könnyítése végett. A beosztásokat hajszálak jelölik, a mutató szilikonnal merevített hajszálból készül, amelyet a gömb alakhoz idomítunk a ragasztó megszilárdulása előtt.

Ha pontosan lett elkészítve az atomóra, nem kapunk többé hamis képet az idő múlásáról, reálisabban gondolkodhatunk, és elvethetjük a relativitáselméletben foglalt téves állításokat.

Az időutazás pedig maradjon a SCFI világában.

Szólj hozzá!

Címkék: tudomány gondolat elmélet univerzum

A bejegyzés trackback címe:

https://univerzumkeletkezes.blog.hu/api/trackback/id/tr643143600

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása