A negatív tér és pozitív tér energiája azonos, ellentétes előjellel, és egyforma kiterjedéssel.
Ha a kétféle tér nem tartaná egyensúlyban egymást, a Föld tengely körüli forgása a vízkészlet, a légkör, a porosabb felszíni részek a Nap felé tartó, mágnes fonalakba vonzódott atomjait a forgással megegyező irányban állandóan magukon vonszolnák. Eredményeként a medrek egyidejűleg csak kevés vizet tartanának meg, mivel a nagyobb mennyiség folytonos körfogásban lenne a Föld felszínén. A légkör állandó mozgásban lenne, mert a mágnes fonalakkal folytonosan tekergőzne, állandósult légköri viharok jellemeznék a Föld légkörét.
A felszíni porózusabb rétegek porviharokat kavarnának, a mágnes fonalakba tapadt atomjaik a Föld tengelyköri forgásával együtt csavarodnának. Mindezek a feltételek az élet kialakulását lehetetlenné tennék. A két ellentétes előjelű tér egymáson való nyugvása, megakadályozza a mágnes fonalak folyamatos tengely körüli forgással együtt való elvonszolódását, és így nyugodt, biztonságos, kiegyensúlyozott térállandóság teremtődik meg.
A Jupiter viharainak oka, az előbbiekre vezethető vissza. A Mars és Plútó szerény kis légköre nem hoz létre nagy légköri viharokat, de a porviharok gyakoriak. A folyók és óceánok sem maradhattak meg, mivel a keletkező vizet, azonnal elsodorta a bolygó tengely körüli forgása. A Merkúr, Vénusz, Szaturnusz, Uránusz Neptunusz bolygókon sem indult meg a pozitív energiatermelődés, ezért nincs negatívenergia gerjesztéssel létrejött tere, a légköri – és porviharok folytonosak.
A pozitív energia, mint feltétel a vákuum tér gerjesztésére szolgáló bizonyítási kísérlet
Egy méterszer egy méteres teflon dobozt, amelynek alján egy cm átmérőjű és tíz cm hosszú cső nyúlik le, bevonunk PVC –l. A cső egyszerre öntődik ki a dobozzal, a tökéletes légmentesség biztosítása érdekében. A kiálló csőre húzunk egy gumicsövet, amely pontosan ráilleszkedik, és egy órán keresztül szájjal szívjuk. Egy óra leforgása alatt a dobozból a fele mennyiségű levegő kiszívódik, felette megindul a vákuum tér képződés.
A doboz aljába és a tetejéről a képződő vákuum térbe belógó nyomás és hőmérőket helyezünk. A szívás megkezdésétől számítva, egy óra múlva a külső térbe nyúló skálán leolvassuk az adatokat, azt fogjuk tapasztalni, hogy a doboz aljáról kilógó hőmérő plusz tíz C○ –t és 1 atmoszférát mutat, a fenti pedig mínusz 271 C○ és 0 atmoszférát jelez.
A mérőkészülékek helyét is pontosan, még a kiöntés előtt meg kell tervezni, az estleges réseket újra teflonnal, majd olvasztott PVC –l kell lezárni.
A teflon doboz PVC rétege, még kétkomponensű szilikon ragasztóval is bevonódik.
A vákuum tér hiányának szemléltetése
Egy korábbi részben, a légáramlatok beindulásának okai és szemléltetésének lehetősége, már részletezésre került, de a mágnes fonalak jelentősége a légkör, vízkészlet, felszíni rétegek állandóságának fenntartására vonatkozó kísérlet még nem.
Ha a föld makettünkkel, amelyet a légkör és vízkészlet keletkezésének bemutatására használtunk, és a pozitív energianyeréssel elvégeztük a légáramlatok beindulásának kísérletét, a továbbiakban már csak annyi a dolgunk, hogy üvegdobozostól sötétségbe helyezzük.
Egy hét múlva azt fogjuk tapasztalni, hogy a mélyedésekben lévő vízkészlet kicsobban a gödrökből és a felszínen körkörösen mozog. A porviharok állandósulnak, a légköri mozgás felgyorsul és állandóan nagy sebességgel hordja maga előtt a kis föld felszíni részének poros rétegét.
A világítást csak a kísérlet megszemlélésének idejére szabad használni.
A Nap energia hiányában, a pozitív energia gerjesztődése elmarad, ezért nem keletkezik vákuum tér, amelynek negatív energiája egyensúlyban tartaná a pozitív teret, ezért a mágnes fonalakba mágnesesen beletapadó atomok, a kis föld tengely körüli forgásával együtt vonszolódnak, és nem jöhet létre nyugvó, sűrűségük alapján, egymásra épülő atomok alkotta víz, légkör, laza felszíni takaró.