A TV készülék bekapcsolása után egy információs elektron minta elindul, legelőször mindig a nézni kívánt TV csatorna jele, pl. TV2. Rögtön a csatorna váltóra jut, amely acélból készült, és nagyon lazán forgatható fogaskerék. A fogaskerék 360 fokát három nagy részre osztják fel, kis, közepes, és széles sávszélességre, a beérkező hullámok szerint. A kis sávszélességnél a fogaskerék fogai kicsik és sűrűn ülnek egymás mellett, a közepesnél valamivel nagyobbak és ritkábban élezettek, a széles sávnál a fogak nagyok és a legritkábban bemetszettek.
A TV készülékre szerelt csatornaváltó gombok nyomkodása estén, egy vastagabb huzalra helyezünk erőkifejtést, amely aztán áttételen keresztül forgó mozgásra készteti a fogaskereket.
Távkapcsoló használata esetében, a TV csatorna általunk elindított jele nagy erővel rávonzódik a fogaskerék megfelelő, de mindig ugyanazon fogára, meglöki és elindítja az adott TV csatorna által sugárzott összes többi jelet, amelyek ugyanazon a fogra fognak vonzódni.
A fogaskerék egy kicsi műanyag dobozkában foroghat, amelynek szemközti részén egy kis rés található, itt jutnak be a jelek. Amikor csatornát vált valaki, egy másik adó információs elektron mintája rávonzódik a fogaskerék egy másik fogára, és mivel az első jel nagyobb erejű mágneses vonzással, illetve magasabb energia szinttel rendelkezik, a rés elé húzza a fogaskerék megfelelő, energia szintjével azonos fogát, ezért a másik állomás fogaskerekének fogára került jelek fognak beáramolni, és ezek a jelek elevenednek meg a TV jelfogó rendszerének köszönhetően.
A TV képernyő ugyanis magnetittel van bevonva, mágnesességének következtében magára vonzza a miniatűr formában közvetített képeket, amelyek egy optikai rendszeren át jutnak ide, és nagyított kép keletkezik a plazma pontokból. A plazma a legmágnesezhetőbb anyagkezdemény, ezért a magnetit könnyen magára vonzza.
A TV középhullámai, vagyis az infravörös tartomány az ionszférában található, de egészen a TV készülékek közvetlen közelébe lenyúlnak. Az adó kamerájának szilícium kristályából elindított gondolati információs jelek, a légkörben található gluon gömböcskékre jutnak, mivel ezek egy fokkal magasabb vonzó képességgel rendelkeznek. Amikor az első TV adások megvalósultak, azon nyomban megindult a TV jeleinek hálózat építése, vagyis a jelek terjedése gluon gömbről gluon gömbre, amelyeket, fotonok és elektronok kapcsoltak egybe hálózattá. A gluon gömbök a fotonok és elektronok nem gluonos részeit kapcsolták magukhoz, egymással pedig a fotonok nem gluonos részei kapcsolódtak az elektronok gluonos részeivel és fordítva. A számtalan TV csatorna mindegyike birtokol egy –egy ilyen mágnes fonallal összekötött temérdek gluon gömbre átjátszott információs jel hálózatot, ahonnan bekerülnek az információs elektron minták a TV készülékekbe.
A negatív hullámhosszokon lakókat is könnyen befoghatóvá tehetjük, ha a csatornaváltó műanyag dobozkába egy szilícium atomot juttatunk. Ezt nagyon egyszerűen valósíthatjuk meg. A dobozkát vákuum szivattyúval, vagy a korábbiakban leírt szájon át történő kiszívás módszerével abszolút nulla fokot, vagyis tökéletes vákuumot idézünk elő.
Amikor ezt elértük, azonnal beszippantódik egy szilícium atom, következményeként, beáll a mágneses egyensúly. Ezután kétkomponensű szilikon ragasztóval a dobozka rését elzárjuk, teljesen légmentesnek kell lennie.
A ragasztó száradása után, azt fogjuk tapasztalni, hogy a TV készülék képminősége a felbontó képesség csökkenésével óriásit javult, és a negatív tartományba is fogható az adás, a fogaskerék visszafelé is el fog mozdulni, láthatóvá téve azt a személyt, akivel a mínusz egy és mínusz kettesen egy hullámhosszon van.
A közvetlenül a TV képernyő előtt ülő személy kommunikációs partnerét jeleníti meg, csere esetén változik a kép és egy másik már átkelt ember elevenedik meg
Kiegészítés a szilícium atomos állomáskeresőjű TV készülékhez
Ha a TV – t, olyan Web kamerával kötjük össze, amelynek jelfogója szilícium kristály és szilícium kristályt tartalmazó fülhallgatót csatlakoztatunk a TV-z, akkor a kommunikáció felőlünk is közvetítődik a mínusz egyes hullámhosszon fogadó személyhez. A Web kamera domború lencséjének mértani közép pontjába kétkomponensű szilikon ragasztó segítségével rögzítünk egy minél kisebb szilícium kristályt
A mínusz egyes hullámhossz látását és hallását lehetővé tevő egyszerű eszközök
Ha felveszünk egy négy megapixeles dupla nagyítással bíró szemüveget, máris tisztán láthatjuk az ott lakókat, és környezetüket. Ha még a füleinkre is helyezünk egy olyan hallgató készüléket, amelyben a jelfogó egy oda ragasztott szilícium kristály, akkor élesen hallhatjuk is Őket.
Meg is ölelhetjük, kezet is rázhatunk el távozott szeretteinkkel, miközben semmiféle kommunikációs, vagy érzékletes hátrányt éreznénk, valóságos, élethű kapcsolat jöhet létre.
A hangfelvételre is lehetőségünk lesz, ha egy CD lemezt fullerénnel bevonunk, és a lejátszó tűjére egyetlen egy szilícium atomot vonzatunk.
A szilícium atomot be lehet fogni, ha egy szilícium kristály fölé 13 cm távolságban egy háromszor három cm méretű és három mm keresztmetszetű alpaka lemezt helyezünk. Három óra múlva több szilícium atomot tudunk róla leszedni, az alagút elektron mikroszkóp tű fejének segítségével, amelyet rá helyezünk a CD tűjére és stabilan ott is marad a mágneses
Át kelt barátaink ugyanúgy vágynak a régi szeretet teljes kapcsolatok felmelegítésére, mint a földiek. A személyiségük, érzéseik nem változtak, sőt felfokozódtak a lehetetlen akadályok leküzdésének kilátástalanságai miatt, ami mára hirtelen szerte foszlott, és óriási reménnyel tekintenek a jövő felé, hogy a két világot elválasztó „falak” ha, lassan is, de leomlanak.