HTML

Univerzum

Az Univerzum keletkezésének egy teljesen új, a kvantum elmélet felhasználásával, mindent megmagyarázó, racionális világkeletkezési elmélet.

Friss topikok

Linkblog

Az emberi test működtetését biztosító energiaszükséglet keletkezésének részecskefizikai alapjai

2011.04.21. 16:49 Synux

Az ATP molekula foszfor kötéseinek felszakadása során 30 KJ energia szabadul fel mólonként, és a mozgásszervek ebből az energiából fedezik szükségleteiket.

Az ATP az emberi szervezet legmagasabb energia szintjén üzemel, vagyis a legnagyobb mágneses bevonzó képességgel rendelkezik. Ha megvizsgáljuk, mi történik a szubatomi szinteken, könnyen felfedezhetjük azt az általános energia leadás és átvételi törvényszerűségeket, amelyek a természeti környezetben mindenhol lezajlik, ahol a részecskék kölcsönhatásai indítják be, az energia körforgási folyamatot. Az ATP a nagy energia szintje miatt, bevonzza a tápanyagok elektronjait, amelyek nagy energiával csapódnak ide, ezt az energia feleslegüket a fotonok átveszik, majd kisugározódnak. Állandóan idevonzódnak az elektronok, ezért folyamatos az energia utánpótlás. Minden egyes sejtben jelen van az ATP, és így biztosítva van a sejt anyagcseréhez szükséges energia. A mozgás szervrendszer összes sejtje egyszerre lép működésbe, a kisugárzott energia összegeződése biztosítja még a legnagyobb energia befektetéshez is szükséges energia mennyiséget.

Amikor egy akaratlagos mozgás beindul, a tudat hálózatából egy gondolati minta elindul, történetesen az, hogy pl. most futni fogok. A gondolatnak megfelelő elektron minta a homloklebeny mozgásokért felelős központjába jut, ahol beleütközik egy elektronba, és ez a mozzanat beindítja a megfelelő motorizációs működést. Minden egyes mozdulat megindítása így történik, a megfelelő agyi központ egy elektronjának és egy gondolati mintának az összekapcsolódása révén. Az agyból az elektron az ATP-be csapódik, ez megnöveli az energia szintjét, ezt a megemelt energiát veszi át a testben lévő foton, amely rögtön kisugárzik. A folyamat nagyon gyorsan láncreakció szerűen söpör végig a mozgást végző szerv minden egyes sejtjén, ezért a mozgás azonnal végbemegy, a sejtek energia szintje, egy pillanat leforgása alatt egyszerre emelkedik meg, ezért a mozgás bekövetkeztekor folyamatosnak éljük meg.

A fehérjéket felépítő aminosavak az élő szervezetekben azért jöhettek létre, mert az élő szervezet másik legmágnesesebb építőkövei a szénatomok. A szénatom magas energia szintje képes bevonzani a többi alacsonyabb energia szinten lévő atomféleségeket.

Ahol a molekulában sok a szénatom, gyűrűs szerkezetet vesz fel, mivel az erős mágnesesség egymás felé hajlítja el a szénláncot, amíg az össze nem záródik, és gyűrű alakot nem képez.

Pl.phenilanalin, tryptophán, tyrozin

A szénatom négy lekötetlen mágnes szállal tud egymással is, és más atomokkal kapcsolatba kerülni. Amikor egy szénlánc kialakul, a kezdő szénatom egy picivel magasabb energia szintre kerül, mert a rávonzódó atomféleség elektronja ütközik a szénatommal, és ezzel magasabb energia szintre lép, amely még egy szénatom bevonzását teszi lehetővé. Ez a szénatom is erősen mágneses a többi atomhoz képest, ezért bevonz egy újabb atomot, és az erős bevonzódás hatására, ennek elektronja is ütközik a szénatommal, melynek eredménye, hogy ez a szénatom is magasabb energia szintre kerül, amely újabb szénatom bekapcsolódását teszi lehetővé. Addig folytatódhat a szénatomok egymással való mágneses kapcsolata, ameddig rendelkezésre állnak elektronok, amelyek az erős vonzás hatására rácsapódnak a szénatomokra, megnövelve energia szintjeiket. Hosszú szénláncok jöhetnek létre, és a szénatomok erős mágnesessége következtében képes bevonzani a legkülönfélébb atomokat.

A glikolízis során a glükóz piruváttá oxidálódik. A cukor a vízben oldódik, keveredik a víz molekulákkal, az elektronok pedig a pályáiktól messzire eltávolodnak. A víz alacsonyabb energia szintje lecsökkenti a glükóz energia szintjét is, ezért a glükóz molekula szénlánca középen kettéválik, az energiavesztésen átment szénatomok közötti mágneses kapcsolat megszűnik, a két szénatom egyforma energia szintre esik, vonzó hatást nem gyakorolnak egymásra.

A citromsavciklus a szénhidrát-lebontás (cukorbontás) harmadik lépése. A glikolízis során a glükóz (6 C atom) piruvátra (3 C atom) bomlik. Az eukariótákban a piruvát a mitokondriumba jut és itt acetil Co A – á alakul a piruvát dekarboxiláció során, majd belép a citromsavciklusba. Az acetil Co A erős bevonzó hatására a tápanyagokból érkező elektronok nagy erővel, ütközve csapódnak a mágnes szálakra, miközben az eredeti kapcsolódás felszakad, és az újonnan érkező elektronokkal létesít mágneses kötést. Az ütközések megemelik az elektronok energia szintjét, amelyeket a környező fotonok átvesznek, majd pedig kisugározódnak. Ez a kisugárzott energia is hozzájárul a szervezet energia szükségletének fedezéséhez. A szénatomok közötti kötések felszakadását is az elektronok becsapódásai okozzák, a megvastagodott mágnes szálakban rejlő emelkedett energia szintek a tápanyagokból származó elektronokat nagy erővel bevonzzák, a közöttük kialakult mágneses kötéseket felszakítják. Ilyenkor is a becsapódások megemelik az elektronok energia szintjét, olyan mértékben, hogy ettől a megemelkedett energiától a környező fotonok az energia átvételt követően kisugárzanak. A kisugárzásból nyert energia végzi a szervezet működtetését és természetesen az ATP emelt energia szintű elektronjainak a fotonokra történő átadásának kisugárzásaival egyetemben, összhangban oldják meg a test energia szükségletének fedezését.

Szólj hozzá!

Címkék: tudomány gondolat elmélet univerzum

A bejegyzés trackback címe:

https://univerzumkeletkezes.blog.hu/api/trackback/id/tr542845366

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása