Az agy
A külvilágból érkező képeket a szem közvetíti a szívben lévő gluon gömböcske felületére, egy kis késéssel vonzódnak mellé a képhez tartozó gondolati jelek, vagyis elektron minták.
Az elektronok először az agykéregbe csapódnak, majd a velőállományon átvonzódva nagy erővel ütköznek a gluon gömböcske hozzátartozó képe mellé. A kép észlelés gondolati társítással jár együtt.
Az agy felépítését is a részecskék szintjén kell tanulmányozni. Az agy állomány nagy gluon tartalommal rendelkezik, legtöbb az agykéregben található. Az agykérgi részében a kvarkok, vagyis az elektronok gluonos részeikkel kifelé fordulva rendeződtek, ezért nagy bevonzó erővel hatnak az ingerként funkcionáló elektronok nem gluonos részeire. A kéregben a beérkező elektronok gluon tartalma is növeli a mágnességet, és a kéreg mágneses mezeje akkora vonzó erőt hoz létre, hogy a bevonzódó elektronok halmazaiból 5 µ - s elektron gömböcskék jönnek létre. Az elektronok szorosan egymás mellé vonzódva, nem gluonos részeit befelé hajlítva vonzza saját gluonos részei felé, mindaddig, amíg létre nem jön az elektron gömböcske. A velőállományon keresztül már gömböcske formában vonzódnak át, és nagy erővel csapódnak, a gluon gömb gondolati sémáinak megfelelő helyére, a gondolathoz tartozó kép mellé, kiszakítva a gondolatnak megfelelő kódot, vagyis elektron mintát.
A kéregállomány víztartalma kevesebb, mint a velőállományé, mivel a kéregállományban lévő víz molekulák elektronjai messzebbre távolodtak az elektronpályáiktól. A sejtek víztartalmát az elektronok és pályáik távolsága szabja meg.
Az agy tekervényei, az elektronok becsapódásának színhelyei, a mélyedésekbe könnyen becsúsznak. Annál tekervényesebb az agy, minél több elektron becsapódás éri, vagyis minél többet használja valaki az agyát, annál tekervényesebb lesz, mert az elektronok mélyítik ki a barázdákat, ezért az okosság mércéje a tekervényesség. A nagyobb agytérfogat nagyobb agykapacitást jelent, de csak abban az esetben lesz okosabb, ha a tekervényezettsége is magas fokú. Az agy tehát receptorként működik, és a szív jobb pitvarkamarai csomója alatt elhelyezkedő tudat kiszolgálója. A homloklebeny nem rendelkezik magasabb rendű gondolkodási képességgel, hanem az ott lévő központok a tudat irányítására lépnek működésbe. Ha beszélni szeretnénk, vagy hangosan tanulni, a tudat egy elektron minta útnak indításával, aktiválja a beszédközpont nyelv és ajkak mozgatásáért felelős homloklebenyi beszéd központot, és máris megindul a kommunikációs mozgássorozat. A magunkban történő memorizálás estén, semmilyen szerepe nincs a homloklebenynek. Az érzelmekkel ugyanez a helyzet. Ha érzelmeket kiváltó elektron minták áramoltatása kezdődik meg, a legelső minta működésbe hozza, a mimikai izmokat, a szemmozgásokat, könnycsatornákat a homlok lebenyben. Az agy kizárólag az emberi test koordinált működéséért felelős, de önálló gondolkodásra nem képes, az akaratlagos mozgások megindítását is kizárólag a tudat képes megindítani, a folyamat fenntartására van berendezkedve. A cselekvéssorozat végét is a tudat határozza meg, az elektron minták kiáramoltatásának beszüntetésével.
Hallóközpont a halántéklebenyben nincs, mivel a fül egy erősítő készülék, a hallásérzet pedig a szív tudati részében keletkezik. A dobhártyába való elektron becsapódások az erősítés első fázisa, a második a hallócsontocskákba –kengyel – kalapácsba, ütközés, a harmadik a belső fülben lévő érzékelő szőrökbe és folyadékba csapódás, végül a csigában való kanyarokban való felgyülemlés keltette, nagy erejű egymáshoz ütközések révén való felerősödéssel, a tudatba a nagy rezgésszámmal érkezés, a nagy erejű elektronok által kiváltott jó hallásérzet keletkezése.. Ha az erősítő rendszer valamelyik része sérült, gyenge hallás vagy süketség jelentkezik. A genetikailag sérülteket a már korábbiakban leírt sejt beültetéses módszerrel, a fokozatos hallásvesztést mágnes szálas terápiás módszerrel lehet helyre állítani.
Az érszűkület a hallásérzet keletkezésében semmilyen szerepet nem játszik, ezért a hallást sem lehet értágítással helyrehozni. A hallócsontocskák meszesedésének eltávolítására kiválóan alkalmas a mágneses rezonancia tomográf MRI . Két héten át napi négy órában a fülcimpára kell csatolni, a lerakódott meszes üledék a rezonancia hatására leválik a csontocskákról. A fülzúgás, tulajdonképpen az agyból jön, és a fülekhez semmi köze nincs, az érzetet a fülhöz társítják, de a tudat jelzése. A zúgást az agyi erek elmeszesedése okozza. Az MRI – t két éven keresztül napi egy órán át a homlok közepére kell csatolni, a rezonancia innét terjed át az összes agyi érre. Két év alatt rezonál be a mésztartalom, kvarkokra bomlik, majd újra beépül, egy új sejt részeként.
A sérült dobhártyát mágnes szálas terápiával lehet újraalkotni. A testfelszínről egy perc alatt mágnessel bevonzott mágnes szálat, három percig a fülkagylóba juttatunk. Két hónap múlva az új dobhártya normális hallást fog biztosítani.
Ha túl keskeny a hallójárat, szintén a testfelszínéről levonzott mágnes szállal alkothatjuk újra. A mágnesen lévő szálat a fülkagylóra helyezzük, és két percig ott tartjuk. Két perc alatt bevonzódik. Mézből, tejből, zsírból kenőcsöt készítünk. A tejhez tejport is keverünk, így dúsítjuk a fehérje kvark állományát. Fülpucolóval vastagon bekenjük a hallójáratot, majd egy vékony törlőkendőn keresztül hajszárítóval melegítjük fél percig. A melegítéssel a kenőcs kvarkjainak energia szintjét növeljük meg. Ezután levesszük a kendőt, és huszonöt percig lefekszünk, a kezelt fül mindig a szabad felé nézzen. Huszonöt perc alatt a kvarkok beépülnek, és a megfelelő járat keresztmetszetet hozzák létre. Egy hónapon keresztül mindennap megismételjük. A kenőcsöt minden kezelés után alaposan lemossuk. Egy hónap múlva a normálisra tágul ki a hallójárat.
Az érzékelő szőrök. mágnes szálinak bejutási ideje öt perc, a vér tápanyagai ezután újra képzik, és egy hónap letelte után, az érzékelő szőrök hibájából adódó halláskárosultság helyre áll
A belső fül folyadékának elvesztése esetén a mágnes szál bejutási ideje szintén öt perc, és egy hónap múlva a normális mennyiségű folyadék rendelkezésre áll, a hallás helyre jön.
Sérült csiga gyógyításánál, a mágnes szál bejutási ideje hat perc, és két hónap alatt regenerálódik, ezután teljesen jó lesz a hallás.
A vegetatív működésekért a gerincvelő a felelős, a tudattal nem befolyásolhatók az akaratlan mozgások, a fakírok és jógik, és egyebek mind szélhámosok.
Az agy és a testméret arányai követik egymást, egy kisebb testhez arányosan kisebb agyméret jellemző.
Az agy a gyűrűs férgek idegdúcainak továbbfejlődésével jött létre, úgy, hogy minden egyes fejlődési fokozat egy kvarkkal gyarapodott, vagyis a tudomány által mutációknak nevezett sorozatok keltek életre és kapcsolódtak az energia hálóba. Az agytérfogat már nem növelhető, a fejlődés csúcsát jelenti, a legnagyobb résekkel rendelkező energiaháló lezárt, nagyobb méretű nincs, más bolygókon élő civilizált társadalmakra is ugyanez a méret jellemző.
A dohányzás ártalmainak semlegesítése
Az aminopeptidáz nevű enzim naponta háromszori, két gramm beszedésével hatástalanítható a nikotin. Az enzim kis mennyiségű etilalkoholra és nikotinaminra bontja a nikotint. A nikotinamin a szervezet fehérjeállományát gazdagító aminosav, amely be fog épülni a sejtekbe, az etilalkohol pedig a vizelettel kiürül. A dohányzás nem okoz rákot, mivel nem rendelkezik nagy erejű becsapódásokat produkáló elektronokkal.