A korábbi részekből már kiderült, hogyan keletkeznek és miképpen rendeződnek az anyagok a Földön, most pedig alapvető összetevőikre való bomlásuk, a fotonokra és a kvarkokra való hasadásuk utáni sorsuk részletezésének megismerésénél időzzünk egy kicsit.
Miután az anyagok teljes pozitív energiavesztésen esnek át, elektronokra és fotonokra különülnek szét. A fotonokat a vákuum szippantja be, és ott indul be a hosszadalmas energianyerési folyamat, melynek legvégén pozitív energiára tesznek szert és visszakerülnek a nyomáson üzemelő térbe. Korábbi részben részletezésre került.
A pozitív térben, amikor az anyagok atomjaiban keringő elektronok elvesztik összes energiamennyiségüket, azok a mágnes fonalak, ahonnan eredetileg leszakadtak, az anyag felépülése során, újból visszavonzzák. Ez a hely pontosan a kvark mintázatának megfelelő, az ott helyet foglaló elektron hasadási mintájába beleillő. A Nap energiája a Föld mélyébe is behatol, ezért ismételten energiával látja el az elektront, amely most már maga is képes lesz újabb elektron bevonzására. Az elektron minden irányból magához vonzza a mágnes fonalakat, a Föld belsejét beszövő mágnes hálózatba ismételten szorosan beépül.
A Föld legmélyére tömörült anyagok ismételten visszavonzódott elektronjait, a Föld köpenyének foton kisugárzásai juttatják emelt energia szintre.
Ily módon az összes energiáját elvesztett elektron ismét visszakerül az eredeti helyére, és fokozatosan, de állandó jelleggel, tömeg - és nyersanyag utánpótlással látja el Földünket. Nagyon sok anyagféleség újrahasznosításra kerül, ezért az elektronjaik sokáig nem juthatnak vissza, viszont a Nap állandóan lök ki magából anyagfelhőket, amelyek a mágneses fonalakba kapcsolódva bevonzódnak a Földbe, sűrűség szerinti elrendeződésben.
A Föld nyersanyag készlete száz évenként megújul, ezért nem kell attól sem félni, hogy valamikor is kifogyna!
A kőzetek a hatalmas gluon tartalmuk miatt nehezebben épülnek fel, mivel nagyon sok elektron tökéletes illeszkedésére van szükség, tízezer évnek kell eltelnie, hogy a természetes rekultivációs folyamat végbemenjen.
A kőolaj és a földgáz elektronjai is ugyanolyan elrendeződésben kerülnek vissza, ahogyan a szerves anyagok bomlása után vonzódtak oda, ezért soha nem fognak kiürülni az üregek és pórusok, más kérdés az, hogy az üvegházhatás megszüntetése végett célszerű kibányászni, és bonamid tárolókba tárolni, hogy megszakítódjanak az elektronok mágnes fonalakkal való kapcsolatuk. A korábbiakban már erről is volt szó.
És mindez miért lehetséges? A vákuum tér és pozitív tér mágneses kiegyenlítődést biztosító hatásának következményeként valósul meg. Az Univerzum zsenialitásának köszönhetően gondoskodva lett, hogy a Föld pusztulásáig az anyagok egy körciklusos folyamatban, állandóan megújuljanak, és ki ne merüljenek a készletek.