HTML

Univerzum

Az Univerzum keletkezésének egy teljesen új, a kvantum elmélet felhasználásával, mindent megmagyarázó, racionális világkeletkezési elmélet.

Friss topikok

Linkblog

A szilícium atom fölénye a fémből készült jelfogókkal szemben

2011.10.08. 13:40 Synux

A szilícium atom nagyobb energia szinttel, vagyis mágneses vonzóképességgel rendelkezik, mint a vasatom, ezért a szilícium atom vonzása fölénybe kerül a fém jelfogóval szemben. Amikor bevonzódik a vákuum térbe, rávonzódik a fém jelfogó felületére, miközben beáll a mágneses egyensúly a jelfogó dobozában. Mivel a fémre vonzódott, a szilícium atom gömbfelületének egyik oldala takarásba kerül, ezért kétdimenziós képet szolgáltat, ha lebegne, akkor háromdimenziós képet közvetítene.

A kép azért lesz egyöntetűbb, mert a szilícium atom mérete kisebb, mint a vasatomé, ezért rajta a képet alkotó plazma sűrűsége jóval nagyobb, ezért a nagyított képen is szorosabban kerülnek egymás mellé a plazmapontok, tehát a képernyőn megjelenő képek élesednek, a képminősége jobbá válik.

A tudomány által abszolút nullának nevezett nyomás érték valójában mínusz egy atmoszféra, mert a mi pozitív terünkhöz képest vákuumtért jelenít meg. Az abszolút nulla nyomásértéke mínusz egy atmoszféranyomásnak felel meg. A ténylegesen nulla atmoszféranyomást csak a mágneses egyensúly beállta után lehet mérni. Ez pedig csakis úgy érhető el, ha a mért negatív értéket azonos pozitív nyomásértékkel rendelkező anyagi részecskével egyenlítjük ki.

Ebben az esetben a dobozkában mért negatív nyomásértéket egyetlen egy szilícium atom teszi nullává, mivel egyetlen egy szilícium atom képvisel akkora pozitív nyomás értéket, amitől a doboz belsejében nulla atmoszféranyomás jön létre, vagyis beáll a mágneses egyensúly.  

Egy szilícium atom egy centiméterszer egy centiméteres vákuumtér kiegyenlítésére elegendő, ha növeljük a doboz méretét két centiméterszer két centiméteresre, akkor már kettőre lesz szükség, illetve magától kettő vonzódik be, és ilyen arányban haladhatunk egyre felfelé, ezért nagyon lényeges a doboz mérete. Két, vagy több szilícium atom bevonzása, lassítja a jeláramlatot, mivel több atomon kell végighaladnia.

A nyomásérték negatív irányú növekedésének arányában, szintén növekedik a bevonzott szilícium atomok száma.

Az atomos gondolat vezérelt számítógép esetében, egy ötször öt centiméteres műanyag doboz vákuumtere, amely szilikonnal be van kenve, egyetlen egy mágnesvasérc atomot fog bevonzani, mert a mágnesvasérc nagyobb energia szinten van, mint a szilícium atom, ezért ebben a térben egyetlen egy magnetit atom bevonzódása biztosítja a mágneses egyensúlyi helyzetet. A szilikonnal való belső befedés nagyon lényeges momentum, mert ennek az energia szintje eggyel alacsonyabb, mint a magnetit atomé, ezért kizárólag, csak ilyen körülmények között tudjuk biztosítani a mágneses egyensúly létrejöttét. A szilikon biztosítja, hogy az atom egyik gömbfelülete beletapadjon, illetve belevonzódjon és mivel az egyik felülete itt is takarásba kerül, kétdimenziós képet hoz létre a monitoron.

A doboz bonamid anyaga is lényeges, mert az energia szintje a szilikontól egy energia szinttel alacsonyabb. Viszont, ha minden processzort alkotórész energiaszintbeli megfelelősége rendben van, akkor itt is érvényes, a doboz arányainak és negatív energia értékek változtatásával bekövetkező bevonzásra került magnetit atomok számának növekedése.

Ebben az estben is nagyon lényeges, hogy csak egyetlen egy magnetit atom kerüljön bevonzásra, mert ha több jut a dobozba, minden atomon át kell haladnia az információs elektron mintáknak, és ez a folyamat lényegesen lassabbá teszi az információáramlást.

Szólj hozzá!

Címkék: tudomány gondolat elmélet univerzum

A bejegyzés trackback címe:

https://univerzumkeletkezes.blog.hu/api/trackback/id/tr473287500

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása